ÖVRIGT / Diverse / Karott 5293192
*
nr 529 3192
Karott
nysilver, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 juni 2008
kl 16:16:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 10:48:58
1
200 kr
8/6 23:15:19
2
300 kr
8/6 23:16:34
2
Vinnande bud
9/6 15:40:27
3
450 kr
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott keramik nysilver pläter
-
5128 Bestickuppsätt..
30 delar, stål
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:28
-
5392 Bonsaiträd
persikor, sten. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:20
-
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:13
-
5236 Burk
Gjutjärn, märkt 1788. Höjd: 15 cm, diameter: 14 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:59
-
5129 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:30
-
5332 Eldslagningssten
Neolitisk. Längd: 9 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:35
*
Karott
nr 529 3192
Karott
nysilver, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 10:48:58 | 1 | 200 kr |
8/6 23:15:19 | 2 | 300 kr |
8/6 23:16:34 | 2 | Vinnande bud |
9/6 15:40:27 | 3 | 450 kr |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott keramik nysilver pläter
-
5128 Bestickuppsätt..
30 delar, stål
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:28 -
5392 Bonsaiträd
persikor, sten. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:20 -
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:13
-
5236 Burk
Gjutjärn, märkt 1788. Höjd: 15 cm, diameter: 14 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:59 -
5129 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:30 -
5332 Eldslagningssten
Neolitisk. Längd: 9 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:35